Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:24.376  
Split times:   [1] 14.690 (14.690) |  [2] 26.496 (11.806) |  [3] 38.440 (11.944) |  [4] 50.239 (11.799) |  [5] 1:01.340 (11.101) |  [6] 1:12.924 (11.584) |  [7] 1:24.676 (11.752)  Official Finish Time: 1:24.376  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:26.046  
Split times:   [1] 14.548 (14.548) |  [2] 26.392 (11.844) |  [3] 38.287 (11.895) |  [4] 50.232 (11.945) |  [5] 1:02.207 (11.975) |  [6] 1:14.183 (11.976) |  [7] 1:26.381 (12.198)  Official Finish Time: 1:26.046  
3 (2) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.152  
Split times:   [1] 15.270 (15.270) |  [2] 26.867 (11.597) |  [3] 38.617 (11.750) |  [4] 50.486 (11.869) |  [5] 1:02.336 (11.850) |  [6] 1:14.441 (12.105) |  [7] 1:26.490 (12.049)  Official Finish Time: 1:26.152  
4 (3) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.488  
Split times:   [1] 15.480 (15.480) |  [2] 27.099 (11.619) |  [3] 38.807 (11.708) |  [4] 50.706 (11.899) |  [5] 1:03.159 (12.453) |  [6] 1:16.265 (13.106) |  [7] 1:29.783 (13.518)  Official Finish Time: 1:29.488  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:26.932  
Split times:   [1] 16.597 (16.597) |  [2] 30.361 (13.764) |  [3] 41.504 (11.143) |  [4] 52.626 (11.122) |  [5] 1:03.925 (11.299) |  [6] 1:15.693 (11.768) |  [7] 1:27.481 (11.788)  Official Finish Time: 1:26.932  
2 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:30.620  
Split times:   [1] 16.459 (16.459) |  [2] 30.377 (13.918) |  [3] 42.438 (12.061) |  [4] 54.203 (11.765) |  [5] 1:06.226 (12.023) |  [6] 1:18.664 (12.438) |  [7] 1:31.172 (12.508)  Official Finish Time: 1:30.620  
3 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:30.760  
Split times:   [1] 16.706 (16.706) |  [2] 30.469 (13.763) |  [3] 42.618 (12.149) |  [4] 54.320 (11.702) |  [5] 1:06.340 (12.020) |  [6] 1:18.880 (12.540) |  [7] 1:31.306 (12.426)  Official Finish Time: 1:30.760  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:43.100  
Split times:   [1] 16.984 (16.984) |  [2] 30.705 (13.721) |  [3] 43.544 (12.839) |  [4] 57.101 (13.557) |  [5] 1:11.089 (13.988) |  [6] 1:26.759 (15.670) |  [7] 1:43.652 (16.893)  Official Finish Time: 1:43.100  
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:31.623  
Split times:   [1] 20.507 (20.507) |  [2] 33.797 (13.290) |  [3] 46.432 (12.635) |  [4] 58.367 (11.935) |  [5] 1:09.656 (11.289) |  [6] 1:20.752 (11.096) |  [7] 1:32.164 (11.412)  Official Finish Time: 1:31.623  
2 (3) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:32.178  
Split times:   [1] 20.636 (20.636) |  [2] 33.919 (13.283) |  [3] 46.537 (12.618) |  [4] 58.479 (11.942) |  [5] 1:09.796 (11.317) |  [6] 1:21.006 (11.210) |  [7] 1:32.724 (11.718)  Official Finish Time: 1:32.178  
3 (1) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:34.215  
Split times:   [1] 20.677 (20.677) |  [2] 33.929 (13.252) |  [3] 46.623 (12.694) |  [4] 58.659 (12.036) |  [5] 1:10.283 (11.624) |  [6] 1:22.137 (11.854) |  [7] 1:34.758 (12.621)  Official Finish Time: 1:34.215  
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:27.410  
Split times:   [1] 17.631 (17.631) |  [2] 30.313 (12.682) |  [3] 41.810 (11.497) |  [4] 52.990 (11.180) |  [5] 1:04.350 (11.360) |  [6] 1:16.078 (11.728) |  [7] 1:28.031 (11.953)  Official Finish Time: 1:27.410  
2 (4) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:28.025  
Split times:   [1] 17.812 (17.812) |  [2] 30.439 (12.627) |  [3] 42.019 (11.580) |  [4] 53.392 (11.373) |  [5] 1:05.014 (11.622) |  [6] 1:16.949 (11.935) |  [7] 1:28.659 (11.710)  Official Finish Time: 1:28.025  
3 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:34.072  
Split times:   [1] 17.700 (17.700) |  [2] 30.579 (12.879) |  [3] 42.579 (12.000) |  [4] 54.550 (11.971) |  [5] 1:07.318 (12.768) |  [6] 1:20.817 (13.499) |  [7] 1:34.687 (13.870)  Official Finish Time: 1:34.072  
- (2) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE PEN. no finish
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:27.676  
Split times:   [1] 15.730 (15.730) |  [2] 27.638 (11.908) |  [3] 39.839 (12.201) |  [4] 52.263 (12.424) |  [5] 1:04.334 (12.071) |  [6] 1:16.112 (11.778) |  [7] 1:28.236 (12.124)  Official Finish Time: 1:27.676  
2 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.757  
Split times:   [1] 15.538 (15.538) |  [2] 27.498 (11.960) |  [3] 39.688 (12.190) |  [4] 52.132 (12.444) |  [5] 1:04.287 (12.155) |  [6] 1:16.699 (12.412) |  [7] 1:29.289 (12.590)  Official Finish Time: 1:28.757  
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:45.127  
Split times:   [1] 16.568 (16.568) |  [2] 29.367 (12.799) |  [3] 42.671 (13.304) |  [4] 56.775 (14.104) |  [5] 1:11.965 (15.190) |  [6] 1:28.953 (16.988) |  [7] 1:45.666 (16.713)  Official Finish Time: 1:45.127  
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:28.695  
Split times:   [1] 16.475 (16.475) |  [2] 28.931 (12.456) |  [3] 40.702 (11.771) |  [4] 52.769 (12.067) |  [5] 1:04.895 (12.126) |  [6] 1:17.363 (12.468) |  [7] 1:29.430 (12.067)  Official Finish Time: 1:28.695  
2 (1) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.659  
Split times:   [1] 16.358 (16.358) |  [2] 28.991 (12.633) |  [3] 40.814 (11.823) |  [4] 53.044 (12.230) |  [5] 1:05.403 (12.359) |  [6] 1:17.877 (12.474) |  [7] 1:30.385 (12.508)  Official Finish Time: 1:29.659  
3 (2) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.951  
Split times:   [1] 16.584 (16.584) |  [2] 29.138 (12.554) |  [3] 41.028 (11.890) |  [4] 53.127 (12.099) |  [5] 1:05.501 (12.374) |  [6] 1:18.049 (12.548) |  [7] 1:30.674 (12.625)  Official Finish Time: 1:29.951  
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:22.539  
Split times:   [1] 15.195 (15.195) |  [2] 27.062 (11.867) |  [3] 38.793 (11.731) |  [4] 50.199 (11.406) |  [5] 1:00.982 (10.783) |  [6] 1:11.971 (10.989) |  [7] 1:23.104 (11.133)  Official Finish Time: 1:22.539  
2 (4) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.734  
Split times:   [1] 15.269 (15.269) |  [2] 27.129 (11.860) |  [3] 38.900 (11.771) |  [4] 50.330 (11.430) |  [5] 1:01.133 (10.803) |  [6] 1:12.060 (10.927) |  [7] 1:23.269 (11.209)  Official Finish Time: 1:22.734  
3 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.684  
Split times:   [1] 14.907 (14.907) |  [2] 26.797 (11.890) |  [3] 38.518 (11.721) |  [4] 50.120 (11.602) |  [5] 1:01.812 (11.692) |  [6] 1:13.870 (12.058) |  [7] 1:26.247 (12.377)  Official Finish Time: 1:25.684  
4 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.781  
Split times:   [1] 15.051 (15.051) |  [2] 26.922 (11.871) |  [3] 38.660 (11.738) |  [4] 50.402 (11.742) |  [5] 1:02.352 (11.950) |  [6] 1:14.602 (12.250) |  [7] 1:27.321 (12.719)  Official Finish Time: 1:26.781  
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.784  
Split times:   [1] 15.539 (15.539) |  [2] 27.109 (11.570) |  [3] 38.926 (11.817) |  [4] 50.831 (11.905) |  [5] 1:02.479 (11.648) |  [6] 1:13.703 (11.224) |  [7] 1:25.334 (11.631)  Official Finish Time: 1:24.784  
2 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:25.179  
Split times:   [1] 15.552 (15.552) |  [2] 27.268 (11.716) |  [3] 39.088 (11.820) |  [4] 51.060 (11.972) |  [5] 1:02.665 (11.605) |  [6] 1:13.929 (11.264) |  [7] 1:25.716 (11.787)  Official Finish Time: 1:25.179  
3 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:41.677  
Split times:   [1] 15.449 (15.449) |  [2] 27.182 (11.733) |  [3] 39.011 (11.829) |  [4] 50.962 (11.951) |  [5] 1:02.634 (11.672) |  [6] 1:13.717 (11.083) |  [7] 1:42.209 (28.492)  Official Finish Time: 1:41.677  
- (3) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. no start
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:26.575  
Split times:   [1] 16.242 (16.242) |  [2] 28.619 (12.377) |  [3] 39.845 (11.226) |  [4] 51.284 (11.439) |  [5] 1:03.212 (11.928) |  [6] 1:15.268 (12.056) |  [7] 1:27.173 (11.905)  Official Finish Time: 1:26.575  
2 (1) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:26.975  
Split times:   [1] 16.174 (16.174) |  [2] 28.575 (12.401) |  [3] 40.813 (12.238) |  [4] 52.065 (11.252) |  [5] 1:03.720 (11.655) |  [6] 1:15.618 (11.898) |  [7] 1:27.587 (11.969)  Official Finish Time: 1:26.975  
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:29.322  
Split times:   [1] 16.062 (16.062) |  [2] 28.506 (12.444) |  [3] 40.721 (12.215) |  [4] 52.726 (12.005) |  [5] 1:05.027 (12.301) |  [6] 1:17.419 (12.392) |  [7] 1:29.929 (12.510)  Official Finish Time: 1:29.322  
4 (5) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:29.444  
Split times:   [1] 16.321 (16.321) |  [2] 28.740 (12.419) |  [3] 40.829 (12.089) |  [4] 52.880 (12.051) |  [5] 1:05.127 (12.247) |  [6] 1:17.617 (12.490) |  [7] 1:30.038 (12.421)  Official Finish Time: 1:29.444  
5 (3) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:29.593  
Split times:   [1] 16.387 (16.387) |  [2] 28.565 (12.178) |  [3] 41.080 (12.515) |  [4] 52.989 (11.909) |  [5] 1:05.485 (12.496) |  [6] 1:17.830 (12.345) |  [7] 1:30.198 (12.368)  Official Finish Time: 1:29.593  
6 (6) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:42.961  
Split times:   [1] 16.702 (16.702) |  [2] 29.222 (12.520) |  [3] 42.032 (12.810) |  [4] 55.516 (13.484) |  [5] 1:10.157 (14.641) |  [6] 1:26.664 (16.507) |  [7] 1:43.570 (16.906)  Official Finish Time: 1:42.961  
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:22.044  
Split times:   [1] 14.340 (14.340) |  [2] 25.239 (10.899) |  [3] 36.010 (10.771) |  [4] 47.074 (11.064) |  [5] 58.576 (11.502) |  [6] 1:10.516 (11.940) |  [7] 1:22.688 (12.172)  Official Finish Time: 1:22.044  
2 (1) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:25.021  
Split times:   [1] 15.201 (15.201) |  [2] 26.425 (11.224) |  [3] 37.697 (11.272) |  [4] 49.325 (11.628) |  [5] 1:01.180 (11.855) |  [6] 1:13.363 (12.183) |  [7] 1:25.675 (12.312)  Official Finish Time: 1:25.021  
3 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:28.358  
Split times:   [1] 15.006 (15.006) |  [2] 26.192 (11.186) |  [3] 37.562 (11.370) |  [4] 49.402 (11.840) |  [5] 1:01.838 (12.436) |  [6] 1:15.146 (13.308) |  [7] 1:29.012 (13.866)  Official Finish Time: 1:28.358  
RACE: 205    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:29.674  
Split times:   [1] 19.271 (19.271) |  [2] 33.907 (14.636) |  [3] 46.460 (12.553) |  [4] 57.496 (11.036) |  [5] 1:08.596 (11.100) |  [6] 1:19.502 (10.906) |  [7] 1:30.635 (11.133)  Official Finish Time: 1:29.674  
2 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:29.791  
Split times:   [1] 19.543 (19.543) |  [2] 34.201 (14.658) |  [3] 46.571 (12.370) |  [4] 57.622 (11.051) |  [5] 1:08.694 (11.072) |  [6] 1:19.647 (10.953) |  [7] 1:30.761 (11.114)  Official Finish Time: 1:29.791  
3 (1) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:29.840  
Split times:   [1] 19.426 (19.426) |  [2] 34.076 (14.650) |  [3] 46.605 (12.529) |  [4] 57.665 (11.060) |  [5] 1:08.751 (11.086) |  [6] 1:19.758 (11.007) |  [7] 1:30.802 (11.044)  Official Finish Time: 1:29.840  
4 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:30.588  
Split times:   [1] 19.650 (19.650) |  [2] 34.321 (14.671) |  [3] 46.814 (12.493) |  [4] 57.892 (11.078) |  [5] 1:08.878 (10.986) |  [6] 1:20.010 (11.132) |  [7] 1:31.558 (11.548)  Official Finish Time: 1:30.588  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 34 1 1:22.734
  2. A 2. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 21 2 1:24.784
  3. A 3. 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 13 3 1:22.539
  4. A 4. 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 8 4 1:25.179
  5. B 1. 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 5 5 1:22.044
  6. B 2. 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 3 6 1:25.021
  7. B 3. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2 7 1:26.781
SEMI-FINAL
  8. A 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 8 1:28.025
FINAL
  9. C 1. 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 9 1:26.575
  10. C 2. 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 10 1:26.152
  11. C 3. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 11 1:29.322
  12. C 4. 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 12 1:29.444
  13. C 5. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 13 1:28.757
  14. C 6. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 14 1:42.961
HEATS
  A 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 16 NO TIME