Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:56.062  
Split times:   [1] 16.479 (16.479) |  [2] 28.962 (12.483) |  [3] 41.901 (12.939) |  [4] 54.558 (12.657) |  [5] 1:06.974 (12.416) |  [6] 1:19.394 (12.420) |  [7] 1:31.715 (12.321) |  [8] 1:44.128 (12.413) |  [9] 1:56.449 (12.321)  Official Finish Time: 1:56.062  
2 (2) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:56.218  
Split times:   [1] 16.391 (16.391) |  [2] 29.074 (12.683) |  [3] 42.135 (13.061) |  [4] 54.771 (12.636) |  [5] 1:07.243 (12.472) |  [6] 1:19.794 (12.551) |  [7] 1:32.220 (12.426) |  [8] 1:44.465 (12.245) |  [9] 1:56.590 (12.125)  Official Finish Time: 1:56.218  
3 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:58.076  
Split times:   [1] 16.564 (16.564) |  [2] 29.225 (12.661) |  [3] 42.347 (13.122) |  [4] 55.143 (12.796) |  [5] 1:07.533 (12.390) |  [6] 1:20.049 (12.516) |  [7] 1:33.125 (13.076) |  [8] 1:45.852 (12.727) |  [9] 1:58.436 (12.584)  Official Finish Time: 1:58.076  
4 (6) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:58.782  
Split times:   [1] 16.681 (16.681) |  [2] 29.295 (12.614) |  [3] 42.212 (12.917) |  [4] 54.928 (12.716) |  [5] 1:07.317 (12.389) |  [6] 1:19.870 (12.553) |  [7] 1:32.955 (13.085) |  [8] 1:45.760 (12.805) |  [9] 1:59.137 (13.377)  Official Finish Time: 1:58.782  
5 (5) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:58.870  
Split times:   [1] 17.063 (17.063) |  [2] 29.685 (12.622) |  [3] 42.499 (12.814) |  [4] 55.221 (12.722) |  [5] 1:07.775 (12.554) |  [6] 1:20.187 (12.412) |  [7] 1:33.319 (13.132) |  [8] 1:46.051 (12.732) |  [9] 1:59.233 (13.182)  Official Finish Time: 1:58.870  
6 (3) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:00.782  
Split times:   [1] 16.953 (16.953) |  [2] 29.555 (12.602) |  [3] 42.643 (13.088) |  [4] 55.348 (12.705) |  [5] 1:07.992 (12.644) |  [6] 1:20.550 (12.558) |  [7] 1:33.592 (13.042) |  [8] 1:47.302 (13.710) |  [9] 2:01.196 (13.894)  Official Finish Time: 2:00.782  
7 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:02.332  
Split times:   [1] 17.160 (17.160) |  [2] 29.809 (12.649) |  [3] 42.633 (12.824) |  [4] 55.444 (12.811) |  [5] 1:08.329 (12.885) |  [6] 1:21.399 (13.070) |  [7] 1:34.806 (13.407) |  [8] 1:48.666 (13.860) |  [9] 2:02.704 (14.038)  Official Finish Time: 2:02.332  
8 (7) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2:14.382  
Split times:   [1] 16.774 (16.774) |  [2] 29.266 (12.492) |  [3] 42.015 (12.749) |  [4] 54.665 (12.650) |  [5] 1:07.095 (12.430) |  [6] 1:19.485 (12.390) |  [7] 1:42.816 (23.331) |  [8] 2:00.173 (17.357) |  [9] 2:14.793 (14.620)  Official Finish Time: 2:14.382  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:58.325  
Split times:   [1] 20.371 (20.371) |  [2] 35.229 (14.858) |  [3] 48.162 (12.933) |  [4] 1:00.693 (12.531) |  [5] 1:13.237 (12.544) |  [6] 1:24.647 (11.410) |  [7] 1:35.701 (11.054) |  [8] 1:47.245 (11.544) |  [9] 1:58.989 (11.744)  Official Finish Time: 1:58.325  
2 (5) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:59.579  
Split times:   [1] 20.691 (20.691) |  [2] 35.485 (14.794) |  [3] 48.027 (12.542) |  [4] 1:00.586 (12.559) |  [5] 1:13.199 (12.613) |  [6] 1:24.789 (11.590) |  [7] 1:36.242 (11.453) |  [8] 1:48.175 (11.933) |  [9] 2:00.258 (12.083)  Official Finish Time: 1:59.579  
3 (7) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:59.756  
Split times:   [1] 20.791 (20.791) |  [2] 35.091 (14.300) |  [3] 47.951 (12.860) |  [4] 1:00.520 (12.569) |  [5] 1:13.108 (12.588) |  [6] 1:25.014 (11.906) |  [7] 1:36.542 (11.528) |  [8] 1:48.465 (11.923) |  [9] 2:00.434 (11.969)  Official Finish Time: 1:59.756  
4 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:59.797  
Split times:   [1] 20.492 (20.492) |  [2] 35.339 (14.847) |  [3] 48.303 (12.964) |  [4] 1:00.829 (12.526) |  [5] 1:13.442 (12.613) |  [6] 1:25.141 (11.699) |  [7] 1:36.914 (11.773) |  [8] 1:48.722 (11.808) |  [9] 2:00.496 (11.774)  Official Finish Time: 1:59.797  
5 (6) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:00.687  
Split times:   [1] 20.625 (20.625) |  [2] 35.438 (14.813) |  [3] 48.417 (12.979) |  [4] 1:00.924 (12.507) |  [5] 1:13.569 (12.645) |  [6] 1:25.269 (11.700) |  [7] 1:37.048 (11.779) |  [8] 1:48.982 (11.934) |  [9] 2:01.374 (12.392)  Official Finish Time: 2:00.687  
6 (2) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 2:02.651  
Split times:   [1] 20.914 (20.914) |  [2] 35.739 (14.825) |  [3] 48.584 (12.845) |  [4] 1:01.118 (12.534) |  [5] 1:13.756 (12.638) |  [6] 1:25.832 (12.076) |  [7] 1:37.767 (11.935) |  [8] 1:50.210 (12.443) |  [9] 2:03.313 (13.103)  Official Finish Time: 2:02.651  
7 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:25.227  
Split times:   [1] 21.051 (21.051) |  [2] 36.270 (15.219) |  [3] 49.675 (13.405) |  [4] 1:03.455 (13.780) |  [5] 1:18.020 (14.565) |  [6] 1:33.634 (15.614) |  [7] 1:51.630 (17.996) |  [8] 2:09.005 (17.375) |  [9] 2:25.902 (16.897)  Official Finish Time: 2:25.227  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:53.858  
Split times:   [1] 16.750 (16.750) |  [2] 29.765 (13.015) |  [3] 42.503 (12.738) |  [4] 54.685 (12.182) |  [5] 1:06.939 (12.254) |  [6] 1:18.974 (12.035) |  [7] 1:30.754 (11.780) |  [8] 1:42.809 (12.055) |  [9] 1:54.614 (11.805)  Official Finish Time: 1:53.858  
2 (4) 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:54.325  
Split times:   [1] 16.627 (16.627) |  [2] 29.683 (13.056) |  [3] 42.547 (12.864) |  [4] 54.797 (12.250) |  [5] 1:07.046 (12.249) |  [6] 1:19.085 (12.039) |  [7] 1:30.879 (11.794) |  [8] 1:43.059 (12.180) |  [9] 1:55.056 (11.997)  Official Finish Time: 1:54.325  
3 (7) 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:54.713  
Split times:   [1] 17.181 (17.181) |  [2] 30.003 (12.822) |  [3] 42.990 (12.987) |  [4] 55.219 (12.229) |  [5] 1:07.335 (12.116) |  [6] 1:19.521 (12.186) |  [7] 1:31.391 (11.870) |  [8] 1:43.143 (11.752) |  [9] 1:55.438 (12.295)  Official Finish Time: 1:54.713  
4 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:54.995  
Split times:   [1] 16.981 (16.981) |  [2] 29.926 (12.945) |  [3] 42.919 (12.993) |  [4] 55.076 (12.157) |  [5] 1:07.251 (12.175) |  [6] 1:19.404 (12.153) |  [7] 1:31.344 (11.940) |  [8] 1:43.413 (12.069) |  [9] 1:55.742 (12.329)  Official Finish Time: 1:54.995  
5 (5) 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:55.969  
Split times:   [1] 17.350 (17.350) |  [2] 30.121 (12.771) |  [3] 42.986 (12.865) |  [4] 55.401 (12.415) |  [5] 1:07.513 (12.112) |  [6] 1:19.843 (12.330) |  [7] 1:31.787 (11.944) |  [8] 1:43.999 (12.212) |  [9] 1:56.743 (12.744)  Official Finish Time: 1:55.969  
6 (6) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:01.757  
Split times:   [1] 17.493 (17.493) |  [2] 30.344 (12.851) |  [3] 43.206 (12.862) |  [4] 55.797 (12.591) |  [5] 1:08.371 (12.574) |  [6] 1:21.410 (13.039) |  [7] 1:34.885 (13.475) |  [8] 1:48.612 (13.727) |  [9] 2:02.514 (13.902)  Official Finish Time: 2:01.757  
7 (3) 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:08.299  
Split times:   [1] 17.083 (17.083) |  [2] 29.862 (12.779) |  [3] 42.829 (12.967) |  [4] 54.915 (12.086) |  [5] 1:07.162 (12.247) |  [6] 1:19.284 (12.122) |  [7] 1:30.995 (11.711) |  [8] 1:42.866 (11.871) |  [9] 2:09.071 (26.205)  Official Finish Time: 2:08.299  
8 (1) 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:13.121  
Split times:   [1] 16.896 (16.896) |  [2] 29.850 (12.954) |  [3] 42.787 (12.937) |  [4] 1:02.789 (20.002) |  [5] 1:17.191 (14.402) |  [6] 1:31.331 (14.140) |  [7] 1:45.173 (13.842) |  [8] 1:59.470 (14.297) |  [9] 2:13.851 (14.381)  Official Finish Time: 2:13.121  
9 (9) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:21.468  
Split times:   [1] 18.467 (18.467) |  [2] 31.681 (13.214) |  [3] 44.991 (13.310) |  [4] 58.833 (13.842) |  [5] 1:14.006 (15.173) |  [6] 1:31.254 (17.248) |  [7] 1:48.331 (17.077) |  [8] 2:05.439 (17.108) |  [9] 2:22.215 (16.776)  Official Finish Time: 2:21.468  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:56.029  
Split times:   [1] 18.834 (18.834) |  [2] 33.052 (14.218) |  [3] 46.451 (13.399) |  [4] 59.632 (13.181) |  [5] 1:12.115 (12.483) |  [6] 1:23.296 (11.181) |  [7] 1:34.367 (11.071) |  [8] 1:45.337 (10.970) |  [9] 1:56.631 (11.294)  Official Finish Time: 1:56.029  
2 (1) 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:56.170  
Split times:   [1] 18.620 (18.620) |  [2] 32.822 (14.202) |  [3] 46.231 (13.409) |  [4] 59.549 (13.318) |  [5] 1:11.809 (12.260) |  [6] 1:23.121 (11.312) |  [7] 1:34.292 (11.171) |  [8] 1:45.462 (11.170) |  [9] 1:56.803 (11.341)  Official Finish Time: 1:56.170  
3 (4) 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:56.483  
Split times:   [1] 18.944 (18.944) |  [2] 33.188 (14.244) |  [3] 46.589 (13.401) |  [4] 59.794 (13.205) |  [5] 1:12.390 (12.596) |  [6] 1:23.677 (11.287) |  [7] 1:34.699 (11.022) |  [8] 1:45.885 (11.186) |  [9] 1:57.094 (11.209)  Official Finish Time: 1:56.483  
4 (6) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:56.574  
Split times:   [1] 18.726 (18.726) |  [2] 32.917 (14.191) |  [3] 46.360 (13.443) |  [4] 59.654 (13.294) |  [5] 1:12.278 (12.624) |  [6] 1:23.598 (11.320) |  [7] 1:34.643 (11.045) |  [8] 1:45.806 (11.163) |  [9] 1:57.228 (11.422)  Official Finish Time: 1:56.574  
5 (2) 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:57.119  
Split times:   [1] 19.040 (19.040) |  [2] 33.382 (14.342) |  [3] 46.695 (13.313) |  [4] 59.963 (13.268) |  [5] 1:12.806 (12.843) |  [6] 1:24.039 (11.233) |  [7] 1:35.015 (10.976) |  [8] 1:46.179 (11.164) |  [9] 1:57.733 (11.554)  Official Finish Time: 1:57.119  
6 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:03.958  
Split times:   [1] 18.732 (18.732) |  [2] 32.706 (13.974) |  [3] 46.085 (13.379) |  [4] 59.454 (13.369) |  [5] 1:12.762 (13.308) |  [6] 1:24.893 (12.131) |  [7] 1:37.338 (12.445) |  [8] 1:50.844 (13.506) |  [9] 2:04.576 (13.732)  Official Finish Time: 2:03.958  



Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 98.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 34 1 1:56.029
  2. A 2. 113.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 21 2 1:56.062
  3. A 3. 63.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 13 3 1:56.483
  4. A 4. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 8 4 1:56.574
  5. A 5. 62.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 5 5 1:56.218
  6. A 6. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 3 6 1:58.076
  7. B 1. 34.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2 7 1:53.858
  8. B 2. 33.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1 8 1:54.325
  9. B 3. 105.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 9 1:54.713
  10. B 4. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 10 1:54.995
  11. B 5. 50.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 11 1:55.969
  12. B 6. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 12 2:01.757
  13. B 7. 30.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 13 1:59.797
  14. B 8. 35.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 14 1:58.782
  15. B 9. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 15 2:21.468