Danubia 1 - Austrian Open 2017 , Hart bei Graz, AUT, 08.09. - 10.09.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:51.606  
2 (1) 81.  LES Ina SLO-CEL SLO 1:51.712  
3 (3) 48.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:59.891  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:51.563  
2 (2) 86.  JASIC Petra SRB SRB 1:51.819  
3 (4) 47.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:52.431  
4 (1) 67.  LISOWSKA Julia POL-JUV POL 2:14.387  
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:43.201  
2 (1) 73.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:43.272  
3 (4) 103.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:44.810  
4 (3) 18.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:44.936  
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:47.541  
2 (4) 96.  TRUSOVÁ Sandra SVK-PRK SVK 1:47.958  
3 (1) 109.  CIRTI Sema TUR TUR 2:05.413  
- (3) 7.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR PEN. impeding
RACE: 215    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:40.851  
2 (2) 8.  TSIASELKINA Maryia BLR BLR 1:40.947  
3 (4) 25.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:41.388  
- (1) 36.  TÚRI Anna HUN HUN PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 216    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 1:39.926  
2 (2) 101.  VELIČKO Patrik SVK-PRK SVK 1:41.145  
3 (4) 69.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:41.317  
4 (5) 22.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:42.483  
5 (3) 90.  BAKA Bojan SRB SRB 1:45.862  
RACE: 217    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:33.104  
2 (1) 80.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:33.348  
3 (4) 72.  ZAKRZEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:36.042  
4 (2) 12.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:38.263  
RACE: 218    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 111.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:37.512  
2 (4) 65.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:37.572  
3 (1) 91.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:37.869  
4 (3) 14.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 1:39.667  
RACE: 219    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 110.  AKAR Furkan TUR TUR 1:34.263  
2 (1) 116.  IOFIN Denys UKR-KIEV UKR 1:34.429  
3 (2) 31.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:36.219  
4 (4) 45.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:38.703  
RACE: 220    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  GISZKA Krystian POL POL 1:53.872  
2 (1) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:54.156  
RACE: 221    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:34.229  
2 (3) 46.  TALABOS Attila HUN HUN 1:34.407  
3 (5) 44.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:34.435  
4 (4) 64.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:35.996  
- (2) 60.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 222    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:46.819  
2 (3) 75.  SUROWIEC Weronika POL POL 1:47.875  
3 (2) 88.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:48.267  
4 (5) 28.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:49.971  
5 (4) 87.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:55.287  
RACE: 223    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:51.238  
2 (2) 21.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:51.519  
RACE: 224    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 1:47.798  
2 (2) 19.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:48.293  
3 (3) 20.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:48.397  
4 (4) 17.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:50.010  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 225    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:43.098  
2 (2) 99.  MARCIN Matúš SVK-PRK SVK 1:44.847  
3 (3) 89.  BAKA Bora SRB SRB 1:50.818  
RACE: 226    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  KUCZYŃSKI Łukasz POL POL 1:32.527  
2 (2) 10.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:32.825  
3 (3) 24.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:33.059  
4 (4) 100.  RINGER Oliver SVK-PRK SVK 1:36.793  
RACE: 227    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  CAKO David SRB SRB 1:34.964  
2 (1) 83.  URLEP Bor Luka SLO-CEL SLO 1:35.229  
3 (3) 3.  LIU Heinrich AUT AUT 1:39.013  
RACE: 228    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 1:44.222  
2 (4) 11.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:45.954  
- (1) 23.  KOLENC Martin CRO CRO PEN. impeding
- (2) 40.  TIBORCZ Dániel HUN HUN PEN. impeding
RACE: 229    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:32.486  
2 (3) 58.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:32.732  
3 (2) 77.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:33.216  
4 (4) 41.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:34.184