Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 365    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 22.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:45.305  
2 (3) 53.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:45.887  
3 (1) 111.  SUROWIEC Marika POL POL 2:05.432  
4 (4) 156.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:18.726  
- (2) 110.  MIŁKOWSKA Karolina POL POL PEN. impeding
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 366    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 177.  AKAR Burak TUR TUR 1:39.336  
2 (3) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 1:39.441  
3 (1) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 1:39.743  
5 (2) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:40.514  
6 (6) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (4) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR PEN. no finish
RACE: 367    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 200.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:44.987  
2 (2) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:45.089  
3 (1) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:47.668  
RACE: 368    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (2) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:38.629  
3 (4) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1:38.769  
4 (1) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:38.886  
- (3) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT PEN. yellow card
RACE: 369    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:30.683  
2 (4) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:30.834  
3 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR NO TIME finished
- (3) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 370    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  MAZUR Nikola POL-JUV POL 1:41.602  
2 (2) 19.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 1:43.840  
3 (3) 75.  IWACH Katarzyna POL-AZSO POL 1:52.001  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 371    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 84.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 1:31.831  
2 (1) 83.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:33.159  
3 (2) 81.  HYDZIK Sebastian POL-AZSO POL 1:34.711  
RACE: 372    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  ARLOU Aliaksandr BLR BLR 1:36.078  
2 (1) 11.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 1:36.233  
3 (2) 196.  POLTAVETS Dmytro UKR-KHV UKR 1:36.961  
4 (4) 133.  IMRE Emil ROU ROU 1:37.716