Danubia 3 - Sofia Open 2016, Sofia, BUL, 25.11. - 27.11.2016


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 1:48.226  
2 (2) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:49.345  
3 (3) 124.  EVGI Elif TUR TUR 1:53.766  
4 (4) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:54.090  
5 (5) 86.  DEO Swarali A. IND IND 2:08.439  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:57.387  
2 (1) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:57.777  
3 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:57.949  
4 (4) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:58.025  
5 (5) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:58.191  
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.362  
2 (2) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:44.457  
3 (3) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:44.785  
4 (4) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:44.956  
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:48.149  
2 (3) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:48.247  
3 (2) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:48.269  
4 (4) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:49.272  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 1:48.416  
2 (4) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 1:50.006  
3 (1) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:52.605  
4 (6) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 1:52.842  
5 (2) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL NO TIME
- (5) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:42.339  
2 (4) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 1:46.763  
3 (6) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 1:47.763  
4 (2) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:48.177  
5 (5) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:48.309  
6 (3) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR NO TIME
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:45.997  
2 (4) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 1:46.012  
3 (2) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:48.509  
4 (1) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:52.077  
2 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 1:52.119  
3 (4) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:52.749  
4 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 219    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 1:32.941  
2 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 1:33.284  
3 (1) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:33.436  
4 (4) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:38.539  
RACE: 220    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:42.029  
2 (3) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:42.081  
3 (4) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 1:43.478  
4 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:43.505  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  MILKOVA Jana BUL-ICP BUL 1:50.816  
2 (1) 30.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:52.013  
3 (2) 131.  SELEN Necla Ece TUR TUR 1:54.285  
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 145.  DAVYDENKO Anna UKR-KIEV UKR 1:57.570  
2 (1) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:58.933  
3 (2) 115.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:01.483  
4 (4) 23.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 2:02.346  
RACE: 223    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:39.085  
2 (2) 103.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:43.076  
- (3) 130.  CIRTI Sema TUR TUR PEN. off track
RACE: 224    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 146.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1:45.778  
2 (4) 48.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:46.242  
3 (1) 104.  BALÁZS Tünde ROU ROU 1:46.726  
4 (2) 29.  DZHUSTROVA Lilia BUL-SCIS BUL 1:47.206  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 225    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 141.  EREN Muhammed TUR TUR 1:41.357  
2 (1) 5.  LIU Heinrich AUT AUT 1:41.450  
3 (4) 52.  POSAVEC Jan CRO CRO 1:42.162  
4 (3) 89.  D'SILVA Ashwin Calen IND IND 1:42.281  
5 (5) 90.  TAPKIR Sumit S. IND IND 1:53.659  
RACE: 226    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:46.854  
2 (4) 83.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:47.769  
3 (3) 111.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:48.522  
4 (2) 142.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 1:48.632  
RACE: 227    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:33.330  
2 (2) 107.  IMRE Emil ROU ROU 1:33.408  
3 (3) 81.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN 1:35.301  
4 (4) 93.  BEIKMANIS Normans LAT LAT 1:35.485  
RACE: 228    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 1:32.446  
2 (2) 149.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 1:32.731  
3 (3) 108.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1:32.766  
4 (4) 51.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:35.085