6th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 11.11. - 13.11.2016


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 364    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  BOROWSKA Patrycja POL-JUV POL 1:53.312  
2 (1) 5.  KRUPIŃSKA (2) Zuzanna POL-JUV POL 1:53.866  
3 (3) 3.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 1:57.934  
4 (4) 7.  WITKOWSKA Greta POL-JUV POL 2:11.807  
RACE: 365    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 1.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:44.181  
2 (1) 6.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 1:44.402  
3 (4) 8.  WITULSKA Magdalena POL-JUV POL 1:46.245  
4 (6) 10.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 1:46.550  
5 (5) 11.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:46.570  
6 (2) 2.  KRASNOVA Ekaterina BLR-MINSK BLR 1:47.295  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 366    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  DAMARATSKY Yahor BLR-MINSK BLR 1:37.506  
2 (3) 14.  HAPON Vladislav BLR-MINSK BLR 1:37.709  
3 (2) 17.  BOGDANOWICZ Jan POL-JUV POL 1:39.577  
4 (4) 19.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:40.655  
5 (5) 28.  POKYDCHENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:46.441  
RACE: 367    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 16.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU-VLN-EL LTU 1:35.421  
2 (1) 27.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.528  
3 (5) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 1:35.584  
4 (3) 15.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:36.766  
5 (6) 25.  RYATSEN Sergei RUS-KAL RUS 1:37.496  
- (2) 20.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL PEN. penalized
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 368    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:41.177  
2 (3) 59.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 1:41.334  
3 (4) 55.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:43.789  
4 (2) 61.  KROMIDO Yuliya UKR-KHV UKR 1:45.178  
RACE: 369    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  MAZUR Nikola POL-JUV POL 1:40.376  
2 (2) 63.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 1:40.970  
3 (3) 54.  TRYBUL Vera BLR-CORVIT BLR 1:41.123  
- (4) 58.  MIŁKOWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. no finish
 
SENIOR & JUN A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 370    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 1:38.422  
2 (6) 51.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 1:38.689  
3 (2) 52.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 1:39.154  
4 (4) 36.  SLABODNIK Artsemi BLR-MINSK BLR 1:40.662  
- (3) 44.  MIKUCKI Kornel POL-JUV POL PEN. no start
- (5) 48.  KOVALOV Bogdan UKR-KHV UKR PEN. no start
- (7) 47.  POPOV Michael POL-ORZEL POL PEN. no finish
- (8) 43.  MALISZEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 371    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  OMELCHENKO Stanislav UKR-KHV UKR 1:52.088  
RACE: 372    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  RYZHOU Yauheni BLR-BLRRCP BLR 1:29.551  
2 (6) 39.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:29.909  
3 (4) 32.  SIARHEYU Maksim BLR-BLRRCP BLR 1:30.206  
4 (5) 34.  LAHIMAKHAU Ivan BLR-MINSK BLR 1:30.251  
5 (3) 33.  VOLKAU Aliaksandr BLR-BLRRCP BLR 1:47.558  
6 (2) 45.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:54.283