ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.337 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:40.740 | ||
3 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:45.161 | ||
4 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:47.064 | ||
5 | (5) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.579 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:37.242 | ||
2 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:37.431 | ||
3 | (2) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:37.612 | ||
4 | (4) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:40.775 | ||
5 | (3) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 1:57.282 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 1:49.565 | ||
2 | (1) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:49.706 | ||
3 | (5) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 1:49.808 | ||
4 | (2) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:53.411 | ||
5 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:53.683 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:44.872 | ||
2 | (1) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:48.698 | ||
3 | (2) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 2:03.261 | advanced->to A | |
- | (3) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | - | impeding->to B | |
RACE: 280 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:38.967 | ||
2 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:39.097 | ||
3 | (3) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:39.320 | ||
4 | (4) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:43.076 | ||
5 | (2) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:45.631 | ||
RACE: 281 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:38.567 | ||
2 | (3) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:38.670 | ||
3 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:38.897 | ||
4 | (2) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:49.799 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 316 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:38.305 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:38.833 | ||
3 | (3) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:43.638 | ||
4 | (4) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:57.039 | ||
RACE: 317 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:43.105 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:43.801 | ||
3 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:48.112 | ||
4 | (4) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:48.698 | ||
RACE: 318 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 1:48.543 | ||
2 | (2) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:48.631 | ||
3 | (1) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:49.862 | ||
4 | (4) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.184 | ||
RACE: 319 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:51.990 | ||
2 | (1) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:52.087 | ||
3 | (2) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:52.206 | ||
4 | (3) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:53.700 | ||
5 | (4) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 2:03.723 | ||
RACE: 320 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:38.917 | ||
2 | (3) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.008 | ||
3 | (1) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:44.209 | advanced->to A | |
4 | (6) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:49.646 | ||
- | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | - | off track->to C | |
- | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | impeding->to C | |
RACE: 321 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:40.700 | ||
2 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:40.798 | ||
3 | (3) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:40.892 | ||
4 | (5) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:41.052 | ||
5 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:41.709 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 337 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:49.530 | ||
2 | (2) | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 1:57.683 | ||
RACE: 338 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:42.459 | ||
2 | (2) | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:42.481 | ||
3 | (4) | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:44.567 | ||
4 | (5) | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:45.422 | ||
5 | (1) | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:49.341 | ||
RACE: 339 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:48.055 | ||
2 | (5) | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 1:48.181 | ||
3 | (2) | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:48.228 | ||
4 | (1) | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:49.446 | ||
5 | (3) | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 1:51.762 | ||
RACE: 340 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 1:39.207 | ||
2 | (4) | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 1:39.254 | ||
3 | (2) | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 2:04.733 | ||
4 | (1) | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:06.549 | ||
- | (5) | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | - | no start | |
RACE: 341 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:40.661 | ||
2 | (1) | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:40.859 | ||
3 | (5) | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:40.914 | ||
4 | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:41.170 | ||
5 | (3) | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:43.603 | ||
RACE: 342 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:35.959 | ||
2 | (2) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:36.099 | ||
3 | (3) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:36.493 | ||
4 | (1) | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:37.115 | ||
5 | (6) | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 1:37.141 | ||
6 | (5) | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 1:37.914 |
ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 135. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 34 | 1 | 1:35.959 | ||
2. | A | 2. | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 21 | 2 | 1:36.099 | ||
3. | A | 3. | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 13 | 3 | 1:36.493 | ||
4. | A | 4. | 202. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 8 | 4 | 1:37.115 | ||
5. | A | 5. | 44. | ALBERT Viktória | HUN | 5 | 5 | 1:37.141 | ||
6. | A | 6. | 133. | DOBOSZ Maria | POL | 3 | 6 | 1:37.914 | ||
7. | B | 1. | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2 | 7 | 1:38.670 | ||
8. | B | 2. | 67. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1 | 8 | 1:40.859 | ||
9. | B | 3. | 85. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 9 | 1:37.612 | |||
10. | B | 4. | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 10 | 1:38.305 | |||
11. | B | 5. | 64. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 11 | 1:43.603 | |||
12. | C | 1. | 136. | TYLMAN Kamila | POL | 12 | 1:39.207 | |||
13. | C | 2. | 132. | CZABAN Aleksandra | POL | 13 | 1:39.254 | |||
14. | C | 3. | 137. | ZYCH Magdalena | POL | 14 | 1:48.543 | |||
15. | C | 4. | 219. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 15 | 1:38.833 | |||
16. | C | - | 134. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL | 16 | 1:49.565 | |||
17. | D | 1. | 33. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 17 | 1:48.055 | |||
18. | D | 2. | 59. | DOBRÁN Fanni | HUN-MTK | 18 | 1:40.775 | |||
19. | D | 3. | 203. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 19 | 1:43.801 | |||
20. | D | 4. | 12. | KAZLOVA Arina | BLR | 20 | 1:43.638 | |||
21. | D | 5. | 61. | NAGY Anna Kerubina | HUN-MTK | 21 | 1:48.112 | |||
22. | E | 1. | 34. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 22 | 1:42.459 | |||
23. | E | 2. | 225. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 23 | 1:42.481 | |||
24. | E | 3. | 84. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 24 | 1:44.567 | |||
25. | E | 4. | 86. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 25 | 1:45.422 | |||
26. | E | 5. | 220. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 26 | 1:48.698 | |||
27. | F | 1. | 144. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 27 | 1:49.530 | |||
28. | F | 2. | 79. | LISEK Aleksandra | POL-AZSO | 28 | 1:57.282 |