Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 14. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 1:47.942 | ||
2 | (2) | 41. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:47.981 | ||
3 | (6) | 22. | TOKARSKA Lena | POL-MOSIR | 1:50.464 | ||
4 | (4) | 5. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:50.969 | ||
5 | (5) | 36. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 2:02.376 | ||
6 | (7) | 38. | DİZDAR Elif Eda | TUR-ASP | 2:09.919 | ||
7 | (1) | 28. | KUSNIROVA Sofia | SVK-SKMA | 2:24.576 | ||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | TAŞ Elzem | TUR | 1:52.471 | ||
2 | (5) | 9. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 1:52.921 | ||
3 | (7) | 11. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 1:53.063 | ||
4 | (6) | 6. | HUMICSKÓ Gréta | HUN-DVTK | 1:57.532 | ||
5 | (1) | 35. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 2:00.090 | ||
6 | (4) | 30. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:15.313 | ||
7 | (3) | 26. | GUMANOVA Olivia | SVK-SKMA | 2:32.829 | ||
RACE: 44 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:56.578 | ||
2 | (3) | 17. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 1:56.877 | ||
3 | (2) | 16. | VETŐ Rozina Emília | HUN-TKKSE | 2:00.590 | ||
4 | (4) | 31. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 2:02.605 | ||
5 | (7) | 1. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 2:04.023 | ||
6 | (5) | 37. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 2:10.991 | ||
7 | (6) | 20. | JAGNISZCZAK Aleksandra | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 45 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:52.601 | ||
2 | (5) | 23. | KOBUS Agata | POL | 1:52.713 | ||
3 | (2) | 18. | GRODZKA Maja | POL-JUV | 1:53.929 | ||
4 | (4) | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:56.343 | ||
5 | (3) | 34. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 1:57.346 | ||
6 | (7) | 15. | GÁRDIÁN Borbála Szonja | HUN-TKKSE | 2:03.003 | ||
7 | (6) | 29. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 2:13.237 | ||
RACE: 46 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:45.899 | ||
2 | (1) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:47.288 | ||
3 | (2) | 39. | ÇUVALCI Duru | TUR | 1:47.701 | ||
4 | (4) | 42. | KRYVOSHEIA Oleksandra | UKR-KYIV | 1:47.746 | ||
5 | (7) | 21. | STRZYŻOWSKA Lena | POL-MOSIR | 1:52.851 | ||
6 | (5) | 33. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:07.761 | ||
7 | (6) | 27. | HLAVATA Karolina | SVK-SKMA | 2:22.530 | ||
RACE: 47 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:53.763 | ||
2 | (7) | 13. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:55.725 | ||
3 | (5) | 7. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:56.113 | ||
4 | (2) | 19. | ABAKO Wiktoria | POL-MOSIR | 1:56.520 | ||
5 | (6) | 32. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 2:02.043 | ||
6 | (4) | 24. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 2:27.782 | advanced->to A | |
- | (1) | 25. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | - | false start | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 72 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | TAŞ Elzem | TUR | 1:51.638 | ||
2 | (3) | 23. | KOBUS Agata | POL | 1:52.352 | ||
3 | (7) | 24. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 1:52.798 | ||
4 | (4) | 9. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 1:52.826 | ||
5 | (6) | 18. | GRODZKA Maja | POL-JUV | 2:13.947 | ||
6 | (5) | 11. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 2:15.587 | ||
7 | (2) | 12. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 2:22.857 | advanced->to A | |
RACE: 73 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:49.622 | ||
2 | (5) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:49.828 | ||
3 | (1) | 14. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 1:50.790 | ||
4 | (4) | 5. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:53.488 | ||
5 | (6) | 13. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:54.073 | ||
6 | (7) | 7. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 2:09.489 | ||
7 | (3) | 22. | TOKARSKA Lena | POL-MOSIR | 2:15.295 | ||
RACE: 74 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:43.392 | ||
2 | (5) | 8. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:43.472 | ||
3 | (6) | 17. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 1:43.704 | ||
4 | (2) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:46.367 | ||
5 | (3) | 39. | ÇUVALCI Duru | TUR | 1:46.435 | ||
6 | (4) | 42. | KRYVOSHEIA Oleksandra | UKR-KYIV | 1:46.622 | ||
7 | (7) | 16. | VETŐ Rozina Emília | HUN-TKKSE | 1:51.568 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 88 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 20. | JAGNISZCZAK Aleksandra | POL-MOSIR | 2:04.738 | ||
2 | (2) | 30. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 2:08.471 | ||
3 | (1) | 29. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 2:08.724 | ||
4 | (3) | 27. | HLAVATA Karolina | SVK-SKMA | 2:17.861 | ||
5 | (6) | 25. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 2:17.922 | ||
6 | (4) | 28. | KUSNIROVA Sofia | SVK-SKMA | 2:23.156 | ||
7 | (5) | 26. | GUMANOVA Olivia | SVK-SKMA | 2:28.370 | ||
RACE: 89 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 33. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 1:57.359 | ||
2 | (6) | 38. | DİZDAR Elif Eda | TUR-ASP | 1:57.413 | ||
3 | (1) | 32. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 1:57.417 | ||
4 | (3) | 15. | GÁRDIÁN Borbála Szonja | HUN-TKKSE | 1:57.767 | ||
5 | (2) | 36. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 2:00.904 | ||
6 | (4) | 1. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 2:17.617 | ||
7 | (7) | 37. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 2:19.602 | ||
RACE: 90 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:54.768 | ||
2 | (1) | 21. | STRZYŻOWSKA Lena | POL-MOSIR | 1:55.247 | ||
3 | (4) | 34. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 1:56.169 | ||
4 | (7) | 31. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 1:56.719 | ||
5 | (6) | 35. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 2:02.616 | ||
6 | (5) | 6. | HUMICSKÓ Gréta | HUN-DVTK | 2:03.986 | ||
7 | (3) | 19. | ABAKO Wiktoria | POL-MOSIR | 2:18.544 | ||
RACE: 91 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 11. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 1:50.777 | ||
2 | (1) | 42. | KRYVOSHEIA Oleksandra | UKR-KYIV | 1:51.275 | ||
3 | (6) | 22. | TOKARSKA Lena | POL-MOSIR | 1:51.581 | ||
4 | (2) | 16. | VETŐ Rozina Emília | HUN-TKKSE | 1:51.611 | ||
5 | (3) | 13. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 1:51.784 | ||
6 | (4) | 7. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:52.303 | ||
7 | (5) | 18. | GRODZKA Maja | POL-JUV | 1:53.640 | ||
RACE: 92 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 14. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 1:49.862 | ||
2 | (1) | 17. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 1:49.866 | ||
3 | (3) | 39. | ÇUVALCI Duru | TUR | 1:51.677 | ||
4 | (5) | 24. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 1:51.746 | ||
5 | (2) | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 1:51.883 | ||
6 | (6) | 9. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 1:51.932 | ||
7 | (7) | 5. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 1:52.139 | ||
RACE: 93 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 1:41.182 | ||
2 | (2) | 8. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 1:41.282 | ||
3 | (7) | 12. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:41.375 | ||
4 | (5) | 40. | TAŞ Elzem | TUR | 1:41.512 | ||
5 | (6) | 23. | KOBUS Agata | POL | 1:41.766 | ||
6 | (4) | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:43.213 | ||
7 | (3) | 41. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:43.891 |
Slovak Open 2023 - Danubia Series 3, Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2023
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 10. | GAZSI Noémi | HUN-JSE | 34 | 1 | 1:41.182 | ||
2. | A | 2. | 8. | PÁSZTOR Orsi | HUN-FTC | 21 | 2 | 1:41.282 | ||
3. | A | 3. | 12. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 13 | 3 | 1:41.375 | ||
4. | A | 4. | 40. | TAŞ Elzem | TUR | 8 | 4 | 1:41.512 | ||
5. | A | 5. | 23. | KOBUS Agata | POL | 5 | 5 | 1:41.766 | ||
6. | A | 6. | 2. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 3 | 6 | 1:43.213 | ||
7. | A | 7. | 41. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 2 | 7 | 1:43.891 | ||
8. | B | 1. | 14. | TAMÁS Ramóna | HUN-TDKE | 1 | 8 | 1:47.942 | ||
9. | B | 2. | 17. | SLOKA Nora | LAT-JLSS | 9 | 1:43.704 | |||
10. | B | 3. | 39. | ÇUVALCI Duru | TUR | 10 | 1:46.435 | |||
11. | B | 4. | 24. | RYDZEWSKA Julia | POL-UKSSB | 11 | 1:51.746 | |||
12. | B | 5. | 3. | PNOVSKA Julie | CZE-KSB | 12 | 1:46.367 | |||
13. | B | 6. | 9. | PUKSA Veronika | HUN-FTC | 13 | 1:51.932 | |||
14. | B | 7. | 5. | GYURKÓ Lilla | HUN-DSI | 14 | 1:50.969 | |||
15. | C | 1. | 11. | GYÖRGY Mira | HUN-JSE | 15 | 1:50.777 | |||
16. | C | 2. | 42. | KRYVOSHEIA Oleksandra | UKR-KYIV | 16 | 1:46.622 | |||
17. | C | 3. | 22. | TOKARSKA Lena | POL-MOSIR | 17 | 1:50.464 | |||
18. | C | 4. | 16. | VETŐ Rozina Emília | HUN-TKKSE | 18 | 1:51.568 | |||
19. | C | 5. | 13. | KOVÁCS Luca | HUN-TDKE | 19 | 1:51.784 | |||
20. | C | 6. | 7. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 20 | 1:52.303 | |||
21. | C | 7. | 18. | GRODZKA Maja | POL-JUV | 21 | 1:53.640 | |||
22. | D | 1. | 4. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 22 | 1:54.768 | |||
23. | D | 2. | 21. | STRZYŻOWSKA Lena | POL-MOSIR | 23 | 1:52.851 | |||
24. | D | 3. | 34. | DUDASOVA Michaela | SVK-STEZ | 24 | 1:56.169 | |||
25. | D | 4. | 31. | NEUPAUEROVA Viktoria | SVK-SKMA | 25 | 1:56.719 | |||
26. | D | 5. | 35. | DZUROVA Juliana | SVK-STEZ | 26 | 2:00.090 | |||
27. | D | 6. | 6. | HUMICSKÓ Gréta | HUN-DVTK | 27 | 1:57.532 | |||
28. | D | 7. | 19. | ABAKO Wiktoria | POL-MOSIR | 28 | 1:56.520 | |||
29. | E | 1. | 33. | STOFANOVA Sofia | SVK-SKMA | 29 | 1:57.359 | |||
30. | E | 2. | 38. | DİZDAR Elif Eda | TUR-ASP | 30 | 1:57.413 | |||
31. | E | 3. | 32. | SINAYOVA Tereza | SVK-SKMA | 31 | 1:57.417 | |||
32. | E | 4. | 15. | GÁRDIÁN Borbála Szonja | HUN-TKKSE | 32 | 1:57.767 | |||
33. | E | 5. | 36. | PACAKOVA Margareta | SVK-STEZ | 33 | 2:00.904 | |||
34. | E | 6. | 1. | CHANCHEVA Alexandra | BUL-ICP | 34 | 2:04.023 | |||
35. | E | 7. | 37. | PALKOVICOVA Sara | SVK-STEZ | 35 | 2:10.991 | |||
36. | F | 1. | 20. | JAGNISZCZAK Aleksandra | POL-MOSIR | 36 | 2:04.738 | |||
37. | F | 2. | 30. | MARCINOVA Sofia | SVK-SKMA | 37 | 2:08.471 | |||
38. | F | 3. | 29. | MARCINOVA Sara | SVK-SKMA | 38 | 2:08.724 | |||
39. | F | 4. | 27. | HLAVATA Karolina | SVK-SKMA | 39 | 2:17.861 | |||
40. | F | 5. | 25. | MARUSAKOVA Alexandra | SVK-PRK | 40 | 2:17.922 | |||
41. | F | 6. | 28. | KUSNIROVA Sofia | SVK-SKMA | 41 | 2:23.156 | |||
42. | F | 7. | 26. | GUMANOVA Olivia | SVK-SKMA | 42 | 2:28.370 |